Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
 
 

Kalendarz brań

Najnowsze ogłoszenia

tutaj lista najnowszych kilku ogloszen jak na elka.fm

reklama

Dowcipy

- Panie, tu wolno łowić ryby tylko na zezwolenie!
- Dzięki, a ja tu już trzecią godzinę próbuję złapać na robaka...

Najnowsze ogłoszenia



Kontakt z redakcją


  Napisz do nas:
ryby@elka.fm

Telefon komórkowy: Artur Grobecki
605-138-648
065 529 56 78 



Reklama

Twoja reklama w portalu ryby.elka.pl! Skontaktuj się z przedstawicielem handlowym:
e-mail: reklama@elka.pl
tel. 65 529 56 78 (centrala Radia Elka)
 
Start - Forum
  • Strona:
  • 1

Temat: Jezieżyce gnojowicą płynące

Jezieżyce gnojowicą płynące 06 Gru 2012 13:33 #1

  • Andrzej
Słyszałem od paru osób, że gnojowica z obór w Jezierzycach płynie wykopanym rowem do jeziora.
I raczej to jest prawda.
Jak ostatni raz tam pływałem to echosonda wariowała.
Przy dnie zero ryb za to od dna do połowy wody same męty.
Koledzy wędkarze jeżeli coś wiecie na ten temat dajcie znać na forum. Jeżeli jest to prawda to grozi nam bomba ekologiczna. Przyjdzie lód i szlak trafi wszystkie ryby (które zostały po rybakach) w j.jezieżyckim i wonieskim.
Wiem,że te jeziora należą do Poznania. Ale chodzi o dobro przyrody. Może kiedyś te wody będą nasze.

Re: Jezieżyce gnojowicą płynące 06 Gru 2012 13:46 #2

  • jeszcze członek PZW Leszno
A po co dawać znać na forum ????????????
Dać znać do Oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Lesznie. Nie znam namiarów Ale skoro Andrzej wywołał temat to niech poda namiary. I odwagi koledzy. To nie jest kapowanie. Rolnicy z niczym się nie liczą wylewając takie odpady. A tam w Jezierzycach to inspektorzy powinni stać 24 godz na dobę i wtedy dowiedzielibyśmy się co dzieje się z gnojowicą.

Re: Jezieżyce gnojowicą płynące 07 Gru 2012 21:57 #3

  • Łukasz
tak to jest prawda brudna woda na echosondzie pokazuje do 1,5 m nad dnem jakiś syf w okolicach głąboczka (rynny jeziors)ryby w toni i od odłowów rybackich na początku listopada dosłownie nic na spining nie szło złapać to jakiś skandal

Re: Jezieżyce gnojowicą płynące 09 Gru 2012 10:20 #4

  • Jac
Byłem tam przed chwilą zobaczyć i dokonałem oględzin zewnętrznych. Bezpośredniego źródła wpustu gnojowicy do jeziora nie znalazłem.
Jednak tuż przy oborach znajdują się zbiorniki z których wystają węże służące do podłączenia pod beczkowozy, pytanie tylko gdzie ten płyn trafia z beczkowozów.
Istnieje możliwość wypuszczenia nawet z tych węży gnojowicy w zarośla i stamtąd może to spływać do jeziora nawet w mało zauważalny sposób, jednak bezpośrednich dowodów na to nie mam.

ochrona środowiska musi wykonać w tym celu badania wody, jeśli odbywa się tam wpuszczanie gnojowicy to prawdopodobnie w nocy lub w bardzo dyskretny sposób w ciągu dnia, potrzeba obserwacji i badań, ale będę dążył do tego jeśli takie naruszenie okaże się prawdą, żeby zapłacili za to, a nawet zamknęli ten cały pgr!

Re: Jezieżyce gnojowicą płynące 10 Gru 2012 20:22 #5

  • Jac
Panowie, po waszych apelach postanowiłem wziąć sprawy we własne ręce i podjąć działania interwencji w sprawie tego zbiornika, gdyż jego los nie jest mi obojętny. A więc co załatwiłem:
- zadzwoniłem do Inspektoratu środowiska w Lesznie
- procedury jakie należy spełnić są bardzo skomplikowane, tym bardziej że nie mamy jasnych dowodów w tej sprawie
- żeby inspektorat zajął się tą sprawą należy złożyć stosowne pismo lub wysłać faks, w innym wypadku nie interweniują
-pismo trafia do kierownictwa i tam podejmują decyzję o potencjalnych działaniach, które mogą w tym wypadku polegać na wizycie w jezierzyckich pgr - ach i oględzinach tego miejsca
- polskie prawo przewiduje że taka wizyta musi być wcześniej zapowiedziana w przedsiębiorstwie co najmniej tydzień przed, bo jest taka ustawa, a więc nawet jak coś wpuszczają to mają dużo czasu by się przygotować..
- jeszcze jest coś takiego, że zanieczyszczenie środowiska występuje dopiero przy pewnym stężeniu zanieczyszczeń, tak zrozumiałem tego pana, czyli jeśli to nagromadzenie nie będzie na tyle duże do powierzchni tego zbiornika, to oznaczać będzie że nie ma tam tego zanieczyszczenia
- i cały czas nie mamy jawnych dowodów na to, typu zdjęć, filmów, czy chociażby odnotowanych samych zdarzeń przez kogoś
To tyle co udało się ustalić.
osobiście uważam że rzeczywiście może jest tam wpuszczana gnojowica, ale też jest druga teoria na to, ponieważ czasami w jeziorach w okolicach dna tworzy się tak zwana strefa beztlenowa, w której organizmy żywe nie mogą bytować. Przyczyną jej powstawania jest rozkład materii na dnie akwenu przez bakterie, które zużywają duże ilości tlenu potrzebnego do rozpadu tych substancji. Na dnie takiego zbiornika powstają również inne gazy: jak siarkowodów, metan, i one mogłyby stanowić taką zawiesinę, jednak tylko mogłyby, a sprawa nie jest tak pewna.
Koledzy jeśli posiadacie zdjęcia ekranów z echosond lub inne dowody na to, że rzeczywiście w Jezierzycach dzieje się coś niedobrego, proszę piszcie, nie bójcie się podawać swoich nazwisk, wspólnie możemy wystosować to pismo, którym mogę się zająć, potrzeba tylko osób które to poświadczą i pewnych dowodów. Jeśli chcecie pomóc piszcie proszę na mojego meila a ja już zajmę się wysłaniem tego pisma i jego odpowiednim sformuowaniem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Re: Jezieżyce gnojowicą płynące 16 Gru 2012 21:31 #6

  • wedkarz
brawo dla ciebie kolego musze przyznac ze zaimponowales mi jak i pewnie wielu wedkarza swoja postawa oby wiecej takich ludzi
  • Strona:
  • 1
reklama