Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
 
 

Kalendarz brań

Najnowsze ogłoszenia

tutaj lista najnowszych kilku ogloszen jak na elka.fm

reklama

Dowcipy

Wędkarz zarzuca wędkę w trawę na łące obok jeziora. Widzący to facet pyta:
- Co pan robi? Przecież w trawie nie ma ryb!
- Wiem, w jeziorze też nie ma.

Najnowsze ogłoszenia



Kontakt z redakcją


  Napisz do nas:
ryby@elka.fm

Telefon komórkowy: Artur Grobecki
605-138-648
065 529 56 78 



Reklama

Twoja reklama w portalu ryby.elka.pl! Skontaktuj się z przedstawicielem handlowym:
e-mail: reklama@elka.pl
tel. 65 529 56 78 (centrala Radia Elka)
 
Start - Forum
  • Strona:
  • 1
  • 2

Temat: swierczyna mala

swierczyna mala 07 Maj 2017 19:56 #1

  • jakub99997
witam jeste nowy mam pytanie swierczyna mala a dokladnie o dojast samochodem do tej ala plazy i o te pomosty czy mozna z nich kozystac

Re: swierczyna mala 11 Maj 2017 06:23 #2

  • Nasir
Każdy pomost wybudowany na jeziorze państwowym należy do państwa. Nie ma czegoś takiego że ja zbudowałem to jest mój i nie możesz korzystać. Jest pomost to się wbijasz i nikt nie ma prawa cie z niego wyrzucić. A co do dojazdu do plaży mozesz smialo jechać i tam zostawic samochód.

Re: swierczyna mala 11 Maj 2017 07:30 #3

  • ja
Nasir wrote:
Każdy pomost wybudowany na jeziorze państwowym należy do państwa. Nie ma czegoś takiego że ja zbudowałem to jest mój i nie możesz korzystać. Jest pomost to się wbijasz i nikt nie ma prawa cie z niego wyrzucić. A co do dojazdu do plaży mozesz smialo jechać i tam zostawic samochód.
Mylisz się z tymi pomostami , poczytaj sobie Prawo Wodne . Były sprawy sądowe i intruzi byli karani , każdy pomost ma ''opiekuna''i może zakazać wędkowania . Podobnie jest brzegiem jeziora , przejście musi być ale nie wolo wędkować , biwakować itp.

Re: swierczyna mala 11 Maj 2017 15:40 #4

  • PZW 4ever ;)
ja wrote:
Nasir wrote:
Każdy pomost wybudowany na jeziorze państwowym należy do państwa. Nie ma czegoś takiego że ja zbudowałem to jest mój i nie możesz korzystać. Jest pomost to się wbijasz i nikt nie ma prawa cie z niego wyrzucić. A co do dojazdu do plaży mozesz smialo jechać i tam zostawic samochód.
Mylisz się z tymi pomostami , poczytaj sobie Prawo Wodne . Były sprawy sądowe i intruzi byli karani , każdy pomost ma ''opiekuna''i może zakazać wędkowania . Podobnie jest brzegiem jeziora , przejście musi być ale nie wolo wędkować , biwakować itp.


Kolego, teoretycznie masz rację, ale dotyczy to pomostów zbudowanych na podstawie pozwolenia. Na naszych jeziorach nie ma takiego pomostu, za wyjątkiem tych na kąpieliskach. Zasada więc prosta kto pierwszy ten lepszy...albo kto silniejszy

Re: swierczyna mala 11 Maj 2017 15:42 #5

  • do ja
Jeśli użytkownikiem jest PZW to wędkować można w każdym miejscu w linii 1,5m. Brzeg nie jest prywatny -chyba, że jezioro jest prywatne. Jeśli strefa 1,5 metra nie była by chroniona doszło by do absurdu, że ktoś wykupi np kilometr pasa brzegowego i właściciele znajdujących się w pobliżu działek nie mogli by korzystać z jeziora bo np teren wedle fantazji zostałby odgrodzony siatką - śmieszne -może, ale w naszym kraju absurd goni absurd i dureń robi w konia innego durnia. Prawo gwarantuje swobodny dostęp do wód ( wody państwowe lub od państwa dzierżawione) Niestety to prawo jest notorycznie łamane i nie egzekwowane. Pomost jest budowany na wodzie, której ktoś jest właścicielem lub dzierżawić więc budujący musi mieć od właściciela lub dzierżawcy stosowne zezwolenie. PZW też musi wydać zgodę jeśli to jego woda. Jeśli budowniczy nie ma stosownych zgód pomost jest ''dziki'' i może być rozebrany. Pomost musi ponadto spełniać określone warunki bezpieczeństwa.Jeśli mamy do czynienia z tzw przystaną łodzie, lub żeglarską znajdujące się tam pomosty mogą zawierać zakaz wędkowania. w innym przypadku Nie ma tzw prywatnych pomostów i plaż ( przykładem kolesiostwa w gminie Włoszakowice jest nie prawna ''prywatna'' plaża główna w Boszkowie lub plaża Witosławiu gdzie właścicielowi wydaje się że jest Bogiem a wystarczy że ktoś prze niego pogoniony zgłosi sprawę do sądu. Przykłady można mnożyć - niestety nasze państwo nie reaguje) Więcej nawet jeśli ktoś otrzyma zgodę na budowę pomostu to nie może go zamykać - lustro wody na którym pomost jest zbudowany należy do dzierżawcy a woda nie jest na sprzedaż - jeszcze! Niby logiczne, ale bandy oszołomów budują nielegalnie zamykane pomosty, stawiają szlabany by nie można było dojechać a potem jak się komuś coś stanie i pogotowie nie będzie mogło przejechać lub poszkodowanemu nie zdążą pomóc pomosty, szlabany i płoty nagle staną się niczyje i nie będzie winnych - Polska paranoja ! Nie ma nic gorszego nic nowobogaccy, którym wydaje się, że im wszystko wolno ( Krzycko Małe i posesja do samego jeziora pana prezes znanego leszczyńskiego klubu ) ech nie ma co gadać

Re: swierczyna mala 11 Maj 2017 18:43 #6

  • Kolega
O która świerczyne chodzi? o ta co nie można wjeżdżać do lasu? Jak tak to od laki można wjechać. Dzieje się coś na tej świerczynie? Kiedyś piękne karaśie były a obecnie nie wiem jaki teraz co jest rybostan?

Re: swierczyna mala 12 Maj 2017 13:05 #7

  • ja
Mówimy cały czas o legalnych pomostach i one mają ''opiekuna'' który może zakazać wędkowania lub zajmowania . Są działki wykupione aż do linii brzegowej ale musi być przejście 1.5 m i na tym przejściu nie wolno bez pozwolenia właściciela wędkować . Jak ktoś jest w łódce przy tym brzegu to może zgodnie z regulaminem wędkować .Były sprawy w sądzie i warto sprawdzić ażeby nie mieć kłopotów .Obowiązkiem wędkarza jest sprawdzić regulamin wędkowania przed dokonaniem połowów .

Re: swierczyna mala 12 Maj 2017 13:32 #8

  • do ja
Pas 1,5 nie może być sprzedany, jeśli tak jest to jest to niezgodne z prawem. Nie wolno w myśl prawa sprzedać działki do samej wody. W zezwoleniu wędkarskim musiałby istnieć zapis o zakazie a takich nie ma więc na jakiej podstawie właściciel może zakazać komuś wędkowania z linii brzegowej? nie ma takiego prawa. Proszę podać punkt Prawa Wodnego w którym właściciel może zakazać wędkowania na ogólnodostępnym akwenie !!! i co za tym idzie pkt o zakazie wędkowania z ''prywatnego'' pomostu .Proszę o cytat z Praw Wodnego ! Nie interesuje mnie widzi misie właścicieli działek i psedodcyzje władz gminnych, które mają gdzieś obowiązujące prawo wydając decyzje bez podstawy prawnej.

Re: swierczyna mala 12 Maj 2017 15:58 #9

  • ja
Kolego spróbuj a przekonasz się jakie jest prawo albo zapytaj się kompetentnej straży rybackiej albo ''opiekuna''danego akwenu wodnego . Odnośnie zakupu działki z linią brzegową to jestem właśnie jej właścicielem i znam swoje prawo i wszystko było i jest zgodnie z byłym i obecnym prawem .

Re: swierczyna mala 13 Maj 2017 12:20 #10

  • do ja
Nadal nie widzę w Twojej wypowiedzi odniesienia podstawy prawnej, żadnego zacytowanego punktu a raczej prywatę podaj podstawę prawną i temat zamknięty... problem w tym, że jej nie ma a jest prywata. Bronisz swojego stanowiska, ale nie masz racji teren sprzedano nie zgodnie z prawem . Głowę powinien dać urzędnik który wydał decyzję a co za tym idzie wójt, który nie wie co podpisuje lub udaje, że nie wie
  • Strona:
  • 1
  • 2
reklama