Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
 
 

Kalendarz brań

Najnowsze ogłoszenia

tutaj lista najnowszych kilku ogloszen jak na elka.fm

reklama

Dowcipy

Spotykają się dwa robaki.
- Czemu wczoraj wieczorem były u was taki krzyki?
- Koledzy chcieli ojca wyciągnąć na ryby...

Najnowsze ogłoszenia



Kontakt z redakcją


  Napisz do nas:
ryby@elka.fm

Telefon komórkowy: Artur Grobecki
605-138-648
065 529 56 78 



Reklama

Twoja reklama w portalu ryby.elka.pl! Skontaktuj się z przedstawicielem handlowym:
e-mail: reklama@elka.pl
tel. 65 529 56 78 (centrala Radia Elka)
 
Start - Forum
  • Strona:
  • 1
  • 2

Temat: Mandat za wjazd do lasu

Mandat za wjazd do lasu 11 Lip 2011 13:19 #1

  • Leszek
Chciałbym zapytać, czy można legalnie dojechać przez las do samego jeziora Świerczyńskiego (między wioską a Górznem)?
W ubiegłym rokiem był zakaz, podobno wiosną go zniesiono i można było bez problemu dowieźć łódź nad brzeg. Tymczasem słyszałem od wędkarzy, że w sobotę straż leśna nałożyła kilka mandatów na wędkarzy, którzy parkują nad jeziorem, w tym jeden w wysokości 2 tysięcy(!) złotych.

Re: Mandat za wjazd do lasu 11 Lip 2011 15:40 #2

  • Tomek
Nawet nie próbuj wjechać. Co roku w okresie letnim straż policja itp. żerują wykorzystując nie jasną sytuację. Wjazd do lasu, ognisko, grill, śmieci, niszczenie przyrody itp to słono kosztuję. Jezioro jest dla wędkarzy a oficjalnej drogi dojazdowej niema. Ale strażników rozumiem po części bo jest bardzo sucho i dużo jest tam śmieci. Jednakże parking dla wędkarzy mogli by zrobić!! Jest to coroczny problem i nikt tu do porozumienia nie może dojść. A do tego trafisz na kolesia ze złym humorem to ci mandacik spory wypisze. Również policja tam jeździ ze strażą i kasują. Te 2 tys. jest możliwe bo widełki są spore za takie czyny.

Re: Mandat za wjazd do lasu 13 Lip 2011 06:54 #3

  • Dave
Mam tam łódkę i do tej pory miałem chyba szczęście,że nie było żadnej kontroli.Dzwoniłem do nadleśnictwa i miła Pani poinformowała mnie ,że obowiązuje całoroczny wjazd do lasu,także Leszek nie ma mowy o żadnym zniesieniu zakazu w zeszłym roku.Jestem przerażony ta kwotą 2.000 tys. Tomek masz rację o parkingu ale myślę że to tylko nasze marzenia.

Re: Mandat za wjazd do lasu 13 Lip 2011 08:11 #4

  • Tomek
W ubiegłym roku sam pofatygowałem się do samego głównego nadleśniczego Karczmy wypytać o tą sprawę i poprosić o pozwolenie na przewóz sprzętu i środków pływających. W drodze wyjątku dostałem takie pozwolenie na 2 dni (byłem na nocce)

Przyjechał jakiś policjant z Leszna z komendantem SSR (dwaj aroganci) i pomimo pozwolenia chcieli mi w wystawić 500zł i nawet w nocy 23:30 dzwonili do Nadleśniczego zapytać bo jest to dla nich niejasne. Zakończyło sie dość nerwowo bo nie mogli mi wystawić za wjazd do lasu, ale dostałem 100zł bo rzekomo nie posprzątałem stanowiska 5m wkoło (obok stał mój worek ze śmieciami !!!)

Podobno Koła wędkarsie z Leszna wysyłały pisma w tej sprawie do nadleśnictwa, ale ci twierdzą że to Koła nie chcą się z nimi dogadać. !! Ja miałem 12 kontroli w ubiegłym roku i raz nawet 3 w ciągu 12 godzin

Re: Mandat za wjazd do lasu 13 Lip 2011 10:36 #5

  • Dave
Do Tomka:
Szok szok kasę od nas na każdym kroku wyciągają 100 pozwoleń w karcie wędkarskiej gdzie ta juz wyglada jak gruba książka telefoniczna i jeszcze utrudniaja dostep do sprzetu pływajacego,i co w tej sytuacji zrobić?? Świerczyna ma klimat do łowienia a sępy krążą żeby człowiekowi dowalić.
Grobi zajmij się tą sprawą(do red.portalu).

Re: Mandat za wjazd do lasu 13 Lip 2011 11:13 #6

  • Tomek
Dołączam do prośby

Dopowiem tylko, że ta sprawa dotyczy wszystkich jezior z leśnymi brzegami Górzno, Ustronie, Drzeczkowo, Witosław itp.

Pozwolenia są sprzedawane, a miejsc dojazdowo-parkingowych brak!!


Na stronach PZW Poznań można znaleźć artykuły prawne, które dotyczą wstępu do lasów i prawidłowego zachowania (lepiej powinni je wszyscy poczytać!!!)

Pozdrawiam

Re: Mandat za wjazd do lasu 20 Lip 2011 22:07 #7

  • grubsonix
w tamtym roku miałem z ojcem taki przypadek ze chcieli mi dac mandat za wjazd samochodem nad jezioro w swierczynie .nie próbowałem sie nawet kłucic bo wiedziałem ze z policja i strazą lesna nie ma co walczyc, tłumaczyli mi ze jest taki rygor bo ludzie smieca nad jeziorem itp.na szczescie wpadłem na pomysł ze posprzatam wszystkie smieci w okolicy mojego stanowiska (nie moje smieci!!!!)a oni mi dadza tylko pouczenie i na szczescie poskutkowało!!!a swoja droga to ludzie naprawde bardzo smieca nad woda, mysle ze najbardziej ci którzy zostaja na nockach choc mam swiadomosc ze nie wszyscy!!!

Re: Mandat za wjazd do lasu 21 Lip 2011 05:41 #8

  • Car
Z moich informacji wynika, że naleśnictwo chciało wyznaczyć parkingi dla wędkarzy, ale pod warunkiem, że PZW Poznań posprząta śmieci. Nikt z Poznania nawet palcem nie ruszył więc leśnicy egzekwują prawo bez ,,zmiłuj się''. W Osiecznej Poznań chciał by koło nad brzegami ścinało trawę. Koło powiedział ok, ale coś za coś - paliwo do kosiarek kosztuje. Osieczna nie skosiła więc w końcu zrobił to Poznań, ale zaraz zrobili zakaz wjazdu i parkowania tam, gdzie Osieczna im za darmo postawiła stoliki. Panowie za co my płacimy skoro PZW Poznań nas olewa. Z tego co wiem udostępniając łowisko powinni wyznaczyć miejsce do wodowania łodzi oraz parking. Pokażcie mi jezioro gdzie są takie oznaczenia. Powinniśmy w kołach napisać petycję do Poznania o wyznaczenie parkingów. Jeśli nie wyznaczą to olać i zezwolenia.

Re: Mandat za wjazd do lasu 21 Lip 2011 07:17 #9

  • obserwator
łowie ryby byłem raz łowisko pospszątałem po inych i po sobie łowie pszychodrzi kontrola i my wlepia mandat w wys 600zł za nie poszpszątanie doczepili się nawet małego kapselka od piwa wyciągli siatke z rybami a miałem tam leszcze po 0,5 i po 1.5 kg leszcze i kilka małych kture kciałem wpuścić na miejski staw zmierzyli je i mi powiedrzieli że leszcz ma wymiar a poczałem wy wymiary ochrone i niema poszłem z tym do poznania zrobiłem awanture bo mi dołorzyli dodaktowo za leszcze 200zł pszeprosili ale kasy nie odali a ta kasa idrzie na zarybnianie pszed zawodami ale żeby normalnie zarybniać robić stanowiska to nie pomosty rozwalone masakra !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Mandat za wjazd do lasu 21 Lip 2011 10:34 #10

  • Car
Moim zdaniem sprawa nadaje się na policję za wymuszenie. Kara była nie słuszna. Trzeba to jeszcze zgłosić do Zarządu Głównego - nie wiedzą co odwala Poznań - to skandal!
  • Strona:
  • 1
  • 2
reklama